Aktualności

RSS

RSS

Umowa na budowę kładki w Giżycku podpisana

08.04.2018

W dniu 15 marca 2018 roku Intop Warszawa Sp. z o.o. podpisała umowę na budowę kładki w Giżycku. Koncepcja w/w kładki została wybrana w konkursie architektonicznym w 2015 r. a jej autorami są Malwina Łazęcka, Rafał Maliński, Zofia Sobolewska, Piotr Żółtowski ze Studium Sp. z o.o. sp.k. Warszawa YLE Inżynierowie Warszawa.

Realizacja tego obiektu jest dla nas wyjątkowa, ponieważ nie będzie to klasyczna kładka, a bardziej miejsce spotkań z małą kameralną sceną.

Sama kładka jako ciąg pieszy będzie wyniesiona o 4,5 m ponad poziom wody żeglownej i o ok. 4 m ponad poziom ternu. Łagodne nachylenie rampy (6%) będzie stanowić wygodną komunikację dla pieszych, osób z wózkami i dla osób niepełnosprawnych. Konstrukcja  będzie stalowa. Przebieg został tak ukształtowany, aby jak najmniej ingerować w drzewostan.

Najciekawszym elementem będzie jednak „amfiteatr” do którego wykonania będą wykorzystane elementy konstrukcji kładki w postaci nasypu. Miejsce to będzie mogło być wykorzystywane np. do koncertów muzyki klasycznej, teatrów ulicznych, miejskiego muzykowania. Ma być "przystankiem na trasie" zachęcającym do odpoczynku w pięknym otoczeniu.

Kładka będzie współfinansowana ze środków UE z tzw. projektu nabrzeżowego, a koszt jej budowy wyniesie 12,3 mln zł.